Hakkımızda

Proses Mekatronik 2002 yılında tekstil boyama makineleri üretmek için kurulmuştur. Faaliyete başladığından beri Proses Mekatronik tekstil makinesi ve sektörde üretim kalitesi, istenildiğinde verdiği servis hizmeti ve müşteri memnuniyeti açısından güçlü bir üretici olmuştur.

Proses Mekatronik gelişen Türk iplik ve kumaş imalatı sektörüne paralel olarak makine üretim kalitesini ve yetişmiş elemanlarla hizmet ağını geliştirmiştir.Proses Mekatronik büyüyen tekstil sektörüyle büyümüş ve firma teknolojik olarak ürünlerini geliştirerek yeni bir çok özgün patentli makine yapmıştır.

Proses Mekatronik Ar & Ge ‘ye büyük önem vermekte ve bu konuda mühendis, tekniker ve teknik ressamlardan oluşan bir birim oluşturmuştur.Proses Mekatronik Makine iplik & kumaş boyama ve terbiye bir çok önemli projeler gerçekleştirmiştir.

Üretilen makinelerin bütün otomasyon ve kontrol sistemleri Proses Mekatronik’ın kendi bünyesindeki elektrik ve elektronik bölümünde uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Proses Mekatronik’in birçok ürünü Türkiye’de ilk kez üretilen makinelerdir.

Proses Mekatronik, başardığı projeler Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle ortak çalışılarak gerçekleştirilmiştir ve hala süren porejeler vardır.

Firmamız bütün sektörel fuarlara katılmakta ve üretiminin %40’ını ihraç etmektedir. Üretilen bütün makineler ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemine göre ve CE normlarına göre üretilmektedir.

Misyonumuz
Proses Mekatronik’ın ana hedefi yetişmiş insan gücüyle uluslararası bir marka olmak ve çevreye duyarlı, insan merkezli ve gelişmeci bir üretim sistemi ile faaliyetlerini sürdürmektir.

Vizyonumuz
Köklü geçmişine yakışır şekilde sürekli olarak fark ve değer yaratan, ürünlerinin kalitesi ile tanınan, rakiplerinin örnek aldığı, her aşamada müşterilerine beklentilerinden daha fazlasını sunan, saygın ve piyasa değeri yüksek, lider bir makina firması olmaktır.